Poyrazın Daughters Lost to Yalıkavak στο σπίτι

Αγωνιζόμενη στη Super League Χάντμπολ Γυναικών, η Bursa Büyükşehir Belediyespor ηττήθηκε με 21-30 από την Armada Praxis Yalıkavak εντός έδρας την 26η εβδομάδα.

Η Bursa Büyükşehir Belediyespor, που βρίσκεται στην 18η θέση με 7 νίκες σε 7 αγώνες στο πρωτάθλημα, αντιμετώπισε την αντίπαλό της στην 18η θέση με 15 νίκες σε 3 αγώνες στο Mudanya Sports Hall. Δεν μπόρεσε να ξεκινήσει το ματς όπως ήθελε κόντρα στον αντίπαλό του, χάνοντας με 40-26 στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος. Ωστόσο, οι κόρες του Poyraz ανάρρωσαν γρήγορα, 12. 8-7 πίσω στο λεπτό. Ενώ το 15ο λεπτό του αγώνα πέρασε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 10-8, η Bursa Büyükşehir Belediyespor δεν μπόρεσε να αποτρέψει τη διεύρυνση της διαφοράς και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με 16-11.

Η Bursa Büyükşehir Belediyespor ξεκίνησε πολύ αποτελεσματικά το δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας τη διαφορά και ισορροπώντας το σκορ με 38-18 στο 18ο λεπτό. Ωστόσο, στο επόμενο επεισόδιο, ο Poyrazın Kızları, ο οποίος αποβλήθηκε από το παιχνίδι ως αποτέλεσμα αμφιλεγόμενων αποφάσεων του διαιτητή, δεν μπόρεσε να αποτρέψει τον αντίπαλό του από το να πάρει ξανά το πάνω χέρι. Μη μπορώντας να αποτρέψει τη διεύρυνση της διαφοράς, η Bursa Büyükşehir Belediyespor έχασε τον αγώνα με 30-26. Η Bursa Büyükşehir Belediyespor θα παίξει εκτός έδρας με την Yenimahalle Belediyesi τη Δευτέρα 29 Απριλίου, την τελευταία εβδομάδα της κανονικής περιόδου.