Μια διαφορετική ήττα από την Μπούρσασπορ

Το Pınar στο Bursaspor İnfo Investment House στην 21η εβδομάδα της τουρκικής ασφαλιστικής ένωσης μπάσκετ Karşıyaka συναντήθηκε.

Ο Έρικ Νιλ, ο παίκτης του οποίου η μεταγραφή ανακοινώθηκε χθες από την Μπούρσασπορ, έπαιξε για πρώτη φορά στον αγώνα που έγινε στο TOFAŞ Sports Hall.

Το πρώτο τέταρτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 17-26.

Παρόλο που η Μπούρσασπορ δέχτηκε την υποστήριξη των φιλάθλων στη δεύτερη περίοδο, δεν μπόρεσαν να την αποτυπώσουν στο σκορ και οι πρασινολευκοί μπήκαν στα αποδυτήρια με 31-49.

Η προσπάθεια της Μπούρσασπορ στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα δεν ήταν αρκετή και το σκορ ήταν 56-75 στο τελευταίο τέταρτο.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά στην τελευταία περίοδο και κέρδισαν τον αγώνα με 68-102.

Σαλόνι: Αθλητικό Μέγαρο TOFAŞ

Διαιτητές: Ali Serkan Emlek, Mehmet Karabilecen, Batuhan Söylemezoğlu

Bursaspor Info Investment: Michael Young 21, Erick Neal 2, Jordan Floyd 9, Ömer Utku Al, Semih Erden 4, Anthony Brown 11, Sarper David Mutaf 6, Mehmet Atalan, Metin Türen 2, Johny Hamilton 13

Επικεφαλής προπονητής: Serhan Kavut

κρήνη Karşıyaka: Jaylon Brown 9, Vernon Carey Jr 10, Errick Mc Collum 13, Furkan Haltalı 15, Thomas Akyazılı 2, Kelan Martin 23, Vittorio Brown 13, Mert Celep 5, Kenan Sipahi 7

Επικεφαλής προπονητής: Ουφούκ Σαρίτσα

1η περίοδος: 17-26

Κύκλωμα: 31-49