Golden Horn Rowing Races Διοργανώθηκε από τη θυγατρική της IBB Spor Istanbul, Breathtaking

Οι αγώνες κωπηλασίας Halic έκαναν την ανάσα τους

Οι «Golden Horn Rowing Races» που διοργάνωσε η θυγατρική του IMM Spor Istanbul στην πίστα μήκους 4,5 χιλιομέτρων από τη γέφυρα Unkapanı μέχρι το Miniatürk πρόσθεσαν ενθουσιασμό στην πόλη και χάρισε στο κοινό μια εικαστική πανδαισία. Ο Πρόεδρος του IMM δίνει το τρόπαιό του στην ομάδα της Φενερμπαχτσέ Β, η οποία αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στην κατηγορία Big Men Ekrem İmamoğlu«Ονειρεύομαι και ελπίζω ότι στο πολύ εγγύς μέλλον, στην Κωνσταντινούπολη όπου διεξάγονται οι Ολυμπιακοί Αγώνες, θα διεξαχθούν κωπηλάτες στον Κεράτιο Κόλπο», είπε.

Η ομάδα της Φενερμπαχτσέ Β, που κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία Big Men στη διοργάνωση όπου συμμετείχαν ομάδες και σύλλογοι, βραβεύτηκε από τον Πρόεδρο του IMM. Ekrem İmamoğluΗ ομάδα Fenerbahçe A κέρδισε τη δεύτερη θέση από τον Πρόεδρο της Ομοσπονδίας Κωπηλασίας İlhami İşseven και η νικήτρια του χάλκινου μεταλλίου Shişecam Çayırova ομάδα έλαβε από τον Γενικό Γραμματέα του IMM Can Akın Çağlar.

ΟΠΤΙΚΗ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΧΑΛΙΚ

Οι Χρυσοί Κούρσες κούρσες, όπου βιώθηκαν μεγάλοι ανταγωνισμοί και ευχάριστες στιγμές, πραγματοποιήθηκαν χθες. Η πίστα, η οποία ξεκίνησε από τη γέφυρα Unkapanı στον αγώνα τύπου Coastal Endurance σε απόσταση 4.500 μέτρων, έληξε στην προβλήτα Miniatürk. Πολύχρωμες εικόνες εμφανίστηκαν στην εκδήλωση, όπου συμμετείχαν 57 ομάδες, 12 κλαμπ και 285 αθλητές.

Οι αγώνες που διοργανώθηκαν στις κατηγορίες U19, Master και Big ξεκίνησαν στις 10.00:19 με τον αγώνα των U19 Men. Η ομάδα της Γαλατασαράι Β κέρδισε την πρώτη θέση στα Ανδρικά UXNUMX. Ο Izmit Sümerspor ολοκλήρωσε τον αγώνα στην τρίτη θέση, στην οποία η ομάδα του Galatasaray A ήρθε δεύτερη.

Ο δεύτερος αγώνας της ημέρας πραγματοποιήθηκε στην κατηγορία Master Mix. Η ομάδα του Izmit Sümerspor B ήρθε πρώτη στον αγώνα Master Mix. Η ατομική ομάδα, αποτελούμενη από άτομα που δεν είναι συνδεδεμένα με τον σύλλογο, ήρθε δεύτερη και η ομάδα Galata Rowing ήρθε τρίτη.

Η Izmit Sümerspor κέρδισε την πρώτη θέση στην κατηγορία Big Women, ενώ η Golden Horn Sports Club πήρε τη δεύτερη θέση. Η Vira Denizciler ολοκλήρωσε τον αγώνα στην τρίτη θέση.

Ο FENERBAHÇE σημείωσε τη φυλή της ημέρας

Στον αγώνα των μεγάλων ανδρών, που ήταν ο ταχύτερος αγώνας της ημέρας, η Fenerbahçe B ήρθε πρώτη και η Fenerbahçe A δεύτερη. Η ομάδα Şişecam Çayırova τερμάτισε τον αγώνα στην τρίτη θέση. Βραβείο της ομάδας Β της Φενερμπαχτσέ Πρόεδρος IMM Ekrem İmamoğluτο πήρα από.

Η Vira Denizciler κέρδισε την πρώτη θέση στις Master Women. Ενώ ο İzmit Sümerspor πήρε τη δεύτερη θέση, η ομάδα Galata Rowing πήρε την τρίτη θέση. Η ομάδα Galata A ολοκλήρωσε τον αγώνα στην πρώτη θέση στο Master Men's. Η ομάδα Golden Horn A τερμάτισε δεύτερη και η ομάδα Vira Denizciler A τερμάτισε στον αγώνα στην τρίτη θέση.

Η ημέρα έκλεισε με τον αγώνα γυναικών U19. Η Fenerbahce κέρδισε το Πρωτάθλημα Γυναικών U19. Ενώ η ομάδα του İzmit Sümerspor A τερμάτισε στη δεύτερη θέση, η ομάδα του İzmir Sümerspor B κατέλαβε την τρίτη θέση.