Αθλητές από τη Μανίσα θα αγωνιστούν στο Ordu

Με τον ενθουσιασμό της 23ης Απριλίου της Εθνικής Ημέρας Κυριαρχίας και της Ημέρας του Παιδιού διεξήχθησαν οι αγώνες του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Τζούντο στη Μανίσα στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων. Η ομάδα Τζούντο της Manisa Büyükşehir Belediyespor κέρδισε μεγάλο πλεονέκτημα έναντι των αντιπάλων της και κατέκτησε 10 μετάλλια στους αγώνες. Στην πράσινη ομάδα το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Ali Çam στα 38 κιλά, η Kayra Karadağ στα 42 κιλά, ο Ali Taha İnci στα 46 κιλά και ο Osman Yıldırım στα 50 κιλά. Ο Yiğit Enes Çetin στα 38 κιλά, ο Nejlanur Tokgöz στα 40 κιλά, ο Süleyman Said Çimen στα 42 κιλά και η Zeynep Baysal στα 44 κιλά ήρθαν επίσης δεύτεροι και κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο. Οι Mehmet Karakuzu και Halil Efe Çınar ήρθαν στην 2η θέση και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στα 42 κιλά. Σημαντική επιτυχία σημείωσαν οι πρασινόλευκοι αθλητές με 3 μετάλλια και προκρίθηκαν να συμμετάσχουν στο Πρωτάθλημα Τζούντο Stars Turkey, που θα διεξαχθεί στο Ορντού στις 10-3-4 Μαΐου.