Ο Πρόεδρος Büyükkılıç έδωσε μετάλλια σε μελλοντικούς παίκτες του τένις

Ο πρωτοπόρος αθλητικών εκδηλώσεων και δραστηριοτήτων στην Ευρωπαϊκή Αθλητική Πόλη του 2024 Kayseri είναι η Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Συνεχίζει να διοργανώνει αθλητικές οργανώσεις σε ειδικές ημέρες και εβδομάδες.

Στο πλαίσιο αυτό, η Büyükşehir Spor A.Ş. Ένα ειδικό τουρνουά τένις διοργανώθηκε για την Ημέρα Εθνικής Κυριαρχίας και του Παιδιού στις 23 Απριλίου, το οποίο χάρισε στα παιδιά ο Γκαζί Μουσταφά Κεμάλ Ατατούρκ, ιδρυτής της Δημοκρατίας της Τουρκίας.

Συνολικά 20 αθλητές, 23 κορίτσια και 8 αγόρια, ηλικίας 14-62 ετών, αγωνίστηκαν σκληρά στο τουρνουά που διεξήχθη μεταξύ 61-123 Απριλίου.

Sports Inc. Το τουρνουά τένις για την Εθνική Κυριαρχία και την Ημέρα των Παιδιών της 23ης Απριλίου, που διοργανώθηκε από το Τουρνουά Εθνικής Κυριαρχίας και της Ημέρας του Παιδιού, ολοκληρώθηκε με τους τελικούς αγώνες που παίχτηκαν στα γήπεδα τένις του Εθνικού Κήπου Recep Tayyip Erdoğan.

Βραβεία απονεμήθηκαν στους ιδιοκτήτες τους σε αγώνες τένις που κόβουν την ανάσα στην Καϊσέρη, την πόλη του αθλητισμού και των αθλητών.

Τα παιδιά αθλητές παρέλαβαν τα μετάλλιά τους από τον Μητροπολίτη Δήμαρχο Δρ. Ενώ ο Memduh Büyükkılıç έκανε το δώρο, ο δήμαρχος Büyükkılıç έκανε δώρο και ένα έξυπνο ρολόι.

Ο δήμαρχος Büyükkılıç συνεχάρη τα παιδιά που κέρδισαν τους αγώνες βιώνοντας αθλήματα και ψυχαγωγία μαζί στα γήπεδα τένις, που φιλοξένησαν όμορφους αγώνες, και συνεχάρη τα παιδιά για τις 23 Απριλίου Εθνικής Κυριαρχίας και Ημέρα του Παιδιού και είπε: «Λόγω της Ημέρας Εθνικής μας Κυριαρχίας, Ο ιδρυτής της Δημοκρατίας μας, Μουσταφά Κεμάλ Ατατούρκ, ευχήθηκε στα παιδιά μας «Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για αυτή τη σημαντική μέρα που έκανε ως δώρο», είπε.

«ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΟΥΣ ΤΕΝΙΣΤΕΣ ΣΤΟ KAYSERİ ΜΑΣ»

Ο Büyükkılıç υπογράμμισε ότι θα καταβάλουν τις απαραίτητες προσπάθειες για να εκπαιδεύσουν τους τενίστες του μέλλοντος στο Kayseri και είπε: «Ειδικά σήμερα, συγχαίρω τα παιδιά μας που συμμετείχαν σε αγώνες τένις στην ηλικιακή ομάδα 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX τον εθνικό μας κήπο και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια. «Ελπίζω ότι θα κάνουμε την απαραίτητη προσπάθεια για να προπονήσουμε τους τενίστες του μέλλοντος στην Καϊσέρι», είπε.

ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ ΤΕΝΙΣ

Σημειώνοντας ότι ο αριθμός των κλειστών γηπέδων τένις, που προσελκύουν μεγάλη προσοχή από τους λάτρεις του τένις, θα αυξηθεί, ο δήμαρχος Büyükkılıç είπε: «Θα ήθελα να εκφράσω εδώ ότι θα ενεργοποιήσουμε τη διαδικασία προς την κατεύθυνση που επιθυμείτε στο μέλλον, με την έντονη απαιτούν από εσάς να αυξήσετε τον αριθμό των κλειστών γηπέδων τένις. «Συγχαίρω εκ των προτέρων τα αγαπημένα μας κουτάβια και τους εύχομαι καλή επιτυχία», είπε.

Οι τελικοί αγώνες του τουρνουά φιλοξενήθηκαν από τον Μητροπολίτη Δήμαρχο Δρ. Εκτός από τον Memduh Büyükkılıç, τον Επαρχιακό Διευθυντή Νεολαίας και Αθλητισμού Ali İhsan Kabakcı, ο Μητροπολιτικός Δήμος Kayseri Spor A.Ş. Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου Cenani Ayaydın και Spor A.Ş. Παρακολούθησε επίσης ο γενικός διευθυντής İbrahim Somtaş.

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Στο πλαίσιο του τουρνουά, η Jülide Deva Şanlı ήρθε πρώτη στην ομάδα κοριτσιών 8-9 ετών, η Eylül Sarı ήρθε δεύτερη, η Aymine Yakut ήρθε τρίτη και ο Yağmur Dökmeci τέταρτος. Στο γκρουπ ανδρών 8-9 ετών, ο Doruk Sarı ήρθε πρώτος, ο Ali Kat τη δεύτερη θέση, ο Tan Karadağ την τρίτη θέση και ο Kerem Yavuz την τέταρτη θέση.

Στο γκρουπ 10χρονων κοριτσιών, πρώτη ήρθε η Bilge Su Yasdı, δεύτερη η Defne Özkan, τρίτη η Eylül Sadak, τέταρτη ο Servet Kutay και στην Ομάδα 10-Year-Old Boys, ο Sıraç Ayyıldırım πρώτος, ο Veli Mete Akbudak. ήταν δεύτερος, ο Ömer Enes Aykas ήταν τρίτος και ο Yasir Tuna τέταρτος.

Στο γκρουπ κοριτσιών 11-12 ετών, η Neva Duman κατέκτησε την πρώτη θέση, η Ceylin Nayman τη δεύτερη, ο Sineris Jan Ceylan την τρίτη θέση και η Gizem Ülger την τέταρτη θέση. Στο τουρνουά, ο Fatih Uzun κατέλαβε την πρώτη θέση, ο Mehmed Sait Akkaya κατέλαβε τη δεύτερη θέση, ο Atlas Mermer κατέλαβε την τρίτη θέση και ο Dağhan Doğan κατέλαβε την τέταρτη θέση στο ομαδικό ανδρών ηλικίας 11-12 ετών.

Στην ομάδα κοριτσιών 13-14 ετών, όπου η Jasmin Dila Şanlı ήρθε πρώτη, η Erva Özimamoğlu ήρθε δεύτερη, η Zeynep Önal τρίτη και η Nurefşan Başok τέταρτη. Στον Όμιλο ανδρών 13-14 ετών, ο Muhammed Efe Çankaya κατέλαβε την πρώτη θέση, ο Alparslan Yiğit Doğan τη δεύτερη θέση, ο Kerem Özbakan την τρίτη θέση και ο Ahmet Mantıcı την τέταρτη θέση.