Tofaş Χάθηκε στο Darüşşafaka

Στο πλαίσιο της 24ης εβδομάδας της Türkiye Sigorta Basketball Super League, η TOFAŞ αντιμετώπισε εντός έδρας την Darüşşafaka Lassa.

Το πρώτο τέταρτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 14-26.

Αν και η TOFAŞ προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά στη δεύτερη περίοδο, ο Daçka πήγε στα αποδυτήρια με πλεονέκτημα 37-45.

Ο Τοφάς έκλεισε τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και έφερε το σκορ στο 4-25 με 53 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα να απομένουν για το δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι TOFAŞ δεν μπόρεσαν να βρουν αυτό που περίμεναν την τελευταία περίοδο. Ο αγώνας έληξε με την Darüşşafaka Lassa να προηγείται με 83-90.

Αίθουσα: Αθλητική αίθουσα Nilüfer TOFAŞ

Διαιτητές: Emin Moğulkoç, Tolga Edis, Fatih Güler

TOFAŞ: Özgür Cengiz, Cassius Winston 18, Cem Küçüközkan, Tevfik Akdamar, Omar Prewitt 18, Tolga Geçim 16, Ege Demir 2 JJ O'brien 11, Zeljko Sakic 3, Austin Kuryldum 12,

Προπονητής: Ορχούν Ένε

ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ ΛΑΣΑ: Tolga Kay, Brendan, D Andre Adams 16, James Woodard 15, Muhammad Rahman 18, Enes Berkay Taşkıran 6, Can Korkmaz 3, Berk Demir 12, Rijad Aydın, Bora Yaşar, Jashua Eurandi Katlon, 10 Yaşar 10

Προπονητής: Rüçhan Tamsöz