Γέλασε στο Mardin 1969 Sports House

Στον αγώνα της 3ης εβδομάδας του TFF 1rd League 19st Group, η Mardin 1969 Spor υποδέχτηκε την Küçükçekmece Sinop Spor στο 21 Kasım City Stadium. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα που διαχειρίστηκε ο Μπερκ Σιπάχι, η φιλοξενούμενη ομάδα Küçükçekmece Sinop Spor προηγήθηκε με 45-3 με το γκολ που σημείωσε ο Emre Öztürk από τη γωνία στο 0+1. Με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Συνεχίζοντας το ενθουσιώδες παιχνίδι της στο πρώτο ημίχρονο, η Mardin 1969 Spor άρχισε να βρίσκει θέσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Συνεχίζοντας τις επιθέσεις της, η γηπεδούχος Mardin 1969 Spor ισοφάρισε σε 60-1 με τον Ali KemaL Özkan στο 1ο λεπτό. Με την υποστήριξη των οπαδών του, το Mardin 1969 Spor – Küçükçekmece Sinop Spor συνέχισε να δίνει δύσκολες στιγμές. Αυτή τη φορά ο Emirhan Özyaşar ανέβηκε στη σκηνή στο 66ο λεπτό και προηγήθηκε με 2-1 την ομάδα του.

Με αυτό το σκορ, η Mardin αύξησε τους πόντους της στους 24 και συνέχισε τη διεκδίκησή της για το Sports Play-off του 1969.