Sakarya Metropolitan κερδίζει διαφορετικά στο Crucible

Το Metropolitan Basketball ξεκίνησε τον αγώνα που παίζεται στο Devlet Bahçeli Education Sports and Life Center με τους πρώτους 5 από τους Fırat Töz, Cihan Amasyalı, Anıl Sungur, Berat Kazım Gümüş και Tolga Deliktaş.

Το Büyükşehir ξεκίνησε τον αγώνα με γρήγορους πόντους στη σειρά και ολοκλήρωσε το πρώτο τέταρτο μπροστά με σκορ 31-17. Η Μπουγιουκσεχίρ διατήρησε την υπεροχή της έναντι της αντιπάλου της στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 56-38.

Κάνοντας ένα ανώτερο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο όπως και στο πρώτο ημίχρονο, η Metropolitan Basketball δεν επέτρεψε στον αντίπαλό της να λάβει μέρος στον αγώνα και αναδείχθηκε νικητής με σκορ 110-82.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Büyükşehir κέρδισε την 9η νίκη της στο πρωτάθλημα και συνέχισε την επιδίωξή της για την κορυφή. Ο Anıl Sungur σημείωσε 20 πόντους για την ομάδα του Metropolitan, ο Tolga Deliktaş είχε 18 πόντους, οι Cihan Amasyalı και Fırat Töz από 14 πόντους.