Η Nilüfer Belediye έκλεισε το FSK 2023 με νίκη 5 γκολ

Το nilufer Belediye έκλεισε το FSK με ένα γκολ νίκη nCgUbstP jpg

Η Nilüfer Belediye Football Sports Club (FSK), που αγωνίζεται στον 3ο Όμιλο της Περιφερειακής Ερασιτεχνικής Λιγκ (BAL League), συνέχισε την ηγετική της θέση επικρατώντας της Arifiye Kalaycıspor με 12-5 στον αγώνα της 0ης εβδομάδας. Η Nilüfer Belediye φιλοξένησε την ομάδα FSK Sakarya στο στάδιο İbrahim Yazıcı. Οι παίκτες της Nilüfer ξεκίνησαν το ματς με επιθετικές επιθέσεις και κέρδισαν πέναλτι στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο επιθετικός της Νιλουφέρ Αλί Σεντούρκ αστόχησε στο πέναλτι. 6 λεπτά μετά το πέναλτι, ο Αλί Σεντούρκ έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από καραμέλα στην περιοχή του πέναλτι και προηγήθηκε με 1-0 την ομάδα του. Συνεχίζοντας την πίεσή τους μετά το γκολ, οι γαλανόλευκοι ποδοσφαιριστές δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις καθαρές ευκαιρίες που είχαν και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τη Nilüfer Belediye FSK να προηγείται 1-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Nilüfer Belediye FSK πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατέκλυσε τον αντίπαλό τους με επικίνδυνες επιθέσεις. Ως αποτέλεσμα της πίεσης των παικτών της Nilüfer, κέρδισαν τον αγώνα με 50-58 με τα γκολ που πέτυχαν οι Hasan Basri Ünal στο 67', İsmail Can στο 90', Sinan Yıldırım στο 5' και Barış Bakça στο 0'. Ο Nilüfer Belediye FSK ολοκλήρωσε το 2023 με 11 νίκες και συγκέντρωσε 33 γκολ. Διατήρησε την ηγεσία του με 3 βαθμούς μπροστά από τον πλησιέστερο αντίπαλό του. Οι ποδοσφαιριστές της Nilüfer θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Yalova Yeşilovaspor, που βρίσκεται στη 7η θέση του πρωταθλήματος, την Κυριακή 2024 Ιανουαρίου 2, στον τελευταίο αγώνα του πρώτου ημιχρόνου.