Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα ρίψεων Nurullah Ivak στην Προύσα

Με αγώνες δισκοβολίας και ακοντισμού ολοκληρώθηκε τη δεύτερη μέρα το πρωτάθλημα ρίψεων Nurullah Ivak που διεξάγεται εδώ και δύο μέρες στην Προύσα.

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα ρίψεων Nurullah Ivak, το οποίο διοργανώθηκε στο όνομα του εκλιπόντος σφυροκόπου Nurullah Ivak. Παράλληλα, σχεδόν 18 αθλητές αγωνίστηκαν στους αγώνες, που είναι οι τελικοί της U300 Shooting League.

Μετά από δύο ημέρες αγώνων, η ENKA Sports Club κατέκτησε το πρωτάθλημα ανδρών με 18 βαθμούς στην U3317 Throwing League, ενώ η Fenerbahçe ήρθε δεύτερη και η Galatasaray τρίτη. Στα κορίτσια U18, η ENKA Sports Club κατέλαβε την πρώτη θέση με 3152 βαθμούς, η Fenerbahçe ήρθε δεύτερη και η Bursa Metropolitan Belediyespor τερμάτισε τρίτη.

Η Esra Türkmen σημείωσε την καλύτερη με 57.16 βαθμούς και 1025 βαθμούς στην αξιολόγηση που έγινε σύμφωνα με τον πίνακα της IAAF για ενήλικες.

Στους άνδρες, ο Halil Yılmazer πέτυχε την καλύτερη επίδοση στη σφυροβολία με σκορ 71.16 και έλαβε 1065 πόντους σε αντάλλαγμα.