Πότε, ποιο κανάλι, τι ώρα είναι ο τελικός αγώνας του CEV Champions League;

Πότε είναι ο τελικός του CEV Champions League και τι ώρα είναι σε ποιο κανάλι;
Τελικός αγώνας CEV Champions League Πότε, ποιο κανάλι, τι ώρα

Η πλατφόρμα ψηφιακής τηλεόρασης της Türk Telekom, Tivibu, φέρνει για πρώτη φορά στις οθόνες τον τελικό του CEV Champions League, όπου δύο τουρκικές ομάδες πέρασαν στον τελικό. Ο τελικός αγώνας μεταξύ Vakıfbank και Eczacıbaşı Dynavit θα μεταδοθεί ζωντανά από το Tivibu Spor.

Η πλατφόρμα ψηφιακής τηλεόρασης της Türk Telekom, Tivibu, φέρνει στο κοινό τον τελευταίο αγώνα της ονειρεμένης σεζόν του Champions League γυναικών CEV. Μετά τους ημιτελικούς τριών τουρκικών ομάδων, Vakıfbank και Eczacıbaşı Dynavit, που θα αναμετρηθούν στο Τορίνο της Ιταλίας, θα ξεκινήσουν τον τελικό τους αγώνα το Σάββατο 20 Μαΐου στις 18:30 ώρα Τουρκίας. Τουρκικός τελικός στο Women's CEV Champions League Tivibu Spor και Tivibu Spor YouTubeΜεταδίδεται ζωντανά από.

Τελικός αγώνας της τουρκικής σεζόν

Περνώντας μια ονειρική σεζόν, οι εκπρόσωποί μας στο CEV Champions League, Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit και Fenerbahçe Opet, αγωνίστηκαν σκληρά στους ημιτελικούς. Σε αντίθεση με την Fenerbahçe Opet, η Vakıfbank κατάφερε να κερδίσει με το ίδιο σκορ στον δεύτερο αγώνα, παρότι ηττήθηκε με 3-0 από τη Fenerbahçe Opet στον πρώτο αγώνα που έπαιξε εντός έδρας. Η Vakifbank, που κέρδισε το ματς που πήγε στο χρυσό σετ με 15-12, πέρασε στον τελικό.

Στην άλλη πλευρά του δέντρου του τουρνουά, ο Eczacıbaşı Dynavit, ο οποίος αντιμετώπισε την ιταλική ομάδα Igor Gorgonzola, με τον εθνικό μας παίκτη Ebrar Karakurt, κέρδισε το πλεονέκτημα με δύο εκτός έδρας σετ παρόλο που έχασε τον πρώτο αγώνα στη Novara με 3-2. Η Eczacıbaşı Dynavit, η οποία τελείωσε τη σειρά με καθαρή νίκη 3-0 στον δεύτερο αγώνα που παίχτηκε στο Burhan Felek Volleyball Hall, έγινε η άλλη τουρκική ομάδα που πέρασε στον τελικό.

Στον τελικό του CEV Champions League γυναικών, που θα διεξαχθεί στο Τορίνο της Ιταλίας, όπου δύο τουρκικές ομάδες θα αναμετρηθούν σε ευρωπαϊκά κύπελλα για πρώτη φορά στην ιστορία, το πρώτο σερβίς θα γίνει το Σάββατο 20 Μαΐου. στις 18:30. Τελικός αγώνας Tivibu Spor εναντίον Tivibu Spor YoutubeΜεταδίδεται ζωντανά από .