Ο αγώνας αναρρίχησης İzmir Kınık προσέλκυσε μεγάλο ενδιαφέρον

Ο αγώνας αναρρίχησης Izmir Kinik προκάλεσε μεγάλο ενδιαφέρον

Ο αγώνας αναρρίχησης İzmir Kınık, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στο Πρωτάθλημα Αναρρίχησης Τουρκίας AVIS 2022, που διοργανώθηκε από το İzmir Motorsports and Automobile Club (İMOK) με τη συμβολή του Δήμου Kınık και της Yaşaroğlu Automotive, με κύρια χορηγία την ICRYPEX, τράβηξε την προσοχή.

Στο τέλος του αγώνα, ο οποίος διεξήχθη ως τρεις εξόδους στον δρόμο Köseler μήκους 5,8 χιλιομέτρων, ο İlker Aktaş από την ομάδα Ülkü Motorsport ήρθε πρώτος στην Κατηγορία 1 με το Opel Corsa GSI, ενώ ο Sevcan Sağıroğlu ήρθε δεύτερος με το Ford Fiesta R1. Στην κατηγορία 2, τα Ford Fiesta R2T και Cem Yudulmaz από την Ülkü Motorsport ήταν τα πιο γρήγορα ονόματα της ημέρας, ενώ ο Kaan Kara με το Opel Corsa GSI από την ίδια ομάδα πήρε τη δεύτερη θέση και ο Çiğdem Tümerkan με το Citroen Saxo VTS την τρίτη θέση.

Ο Ahmet Keskin, ο οποίος αγωνίστηκε με το Opel Corsa OPC για λογαριασμό της Neo Motorspor στην Κατηγορία 3, συνέχισε το πρώτο του σερί στη Σμύρνη, ενώ ο Kemal Gürsoy, ο οποίος αγωνίστηκε για το Opel Corsa OPC για το Ülkü Motorsport, κέρδισε τη δεύτερη θέση και η Eda Soylu από τη Neo Motorspor με Το Opel Corsa OPC κατέκτησε την τρίτη θέση. Στην Κατηγορία 4, με το Mitsubishi Lancer EVO IX, ο Selim Bacıoğlu από το GP Garage My Team κέρδισε την πρώτη θέση και κατέγραψε την καλύτερη ώρα της ημέρας. Σε αυτή την κατηγορία, το Mitsubishi Lancer EVO IX και ο Sinan Soylu από το GP Garage My Team τερμάτισαν τη μέρα στη δεύτερη θέση, ενώ ο Ümit Ülkü από την Ülkü Motorsport κατέλαβε την τρίτη θέση με το Opel Corsa OPC του.

Ενώ η Ülkü Motorsport ήταν η νικήτρια των ομάδων, η Opel Corsa OPC και η Eda Soylu κατέλαβαν την πρώτη θέση, τα Ford Fiesta R5 και Sevcan Sağıroğlu κατέλαβαν τη δεύτερη θέση και Citroen Saxo VTS και Çiğdem Tümerkan ήρθαν τρίτοι στην κατηγορία γυναικών στην οποία έλαβαν 1 αθλήτριες. μέρος.

Το Πρωτάθλημα Αναρρίχησης Τουρκίας AVIS 2022 θα συνεχιστεί με τον έκτο αγώνα σκέλους που θα διοργανώσει ο Αθλητικός Όμιλος Αυτοκινήτου της Κωνσταντινούπολης (ISOK) στις 01-02 Οκτωβρίου.