Οι αγώνες Intercity Cup είναι συναρπαστικοί

οι αγώνες υπεραστικών αγώνων ήταν εκπληκτικές

Ολοκληρώθηκε το δεύτερο σκέλος των αγώνων Intercity Cup του 2021 που πραγματοποιήθηκαν στο Intercity Istanbul Park, μια από τις πιο διάσημες πίστες αγώνων στον κόσμο. Οι αγώνες διοργανώθηκαν σε 2 διαφορετικές κατηγορίες όπως το Intercity Platinum Cup, το Intercity Gold Cup και το Intercity Silver Cup. Ενώ η δόση του ενθουσιασμού δεν σταμάτησε για μια στιγμή στους αγώνες, όπου συνολικά 3 πιλότοι πολέμησαν έντονα, ήταν σχεδόν ανάσα.

Ο 2ος αγώνας των αγώνων Intercity Cup, που προσφέρει αυτή την εμπειρία σε όλους με πάθος για αγώνες, από εκείνους που δεν έχουν εμπειρία σε μηχανοκίνητα σπορ έως επαγγελματίες αγώνες. Η δόση του ενθουσιασμού δεν υποχώρησε για μια στιγμή σε 1 διαφορετικούς αγώνες κυπέλλου μιας μάρκας που πραγματοποιήθηκαν στο Intercity Istanbul Park, ένα από τα κορυφαία κομμάτια του κόσμου, που φιλοξένησε τον οργανισμό Formula 3 πέρυσι.

Τα όρια προωθήθηκαν στο Intercity Platinum Cup

Τα θρυλικά αγωνιστικά αυτοκίνητα Caterham πήραν τη θέση τους στην πίστα στο Intercity Platinum Cup, όπου 9 γρήγοροι οδηγοί με το υψηλότερο επίπεδο ικανότητας οδήγησης ανταγωνίστηκαν ο ένας τον άλλον. Στον πρώτο αγώνα της διοργάνωσης, στον οποίο υπήρχαν 12 αγώνες στους 2 γύρους, ο Sinan Çiftçi ήταν ο πιλότος, ενώ ο Selman Ulusoy κατέλαβε τη δεύτερη θέση και ο Tevfik Nasuhioğlu πήρε την τρίτη θέση. Στον 2ο αγώνα, όπου ο αγώνας συνεχίστηκε με πλήρη ταχύτητα, ο Sinan Çiftçi κατέλαβε την πρώτη θέση, ο Tevfik Nasuhio camelu ήρθε δεύτερος και ο Μπαχάτιν Ayan ήρθε τρίτος.

Στο Intercity Gold Cup, το οποίο βρίσκεται στο κορυφαίο βήμα της ερασιτεχνικής πιλοτικής οδήγησης, 24 πιλότοι είχαν την εμπειρία των αγώνων τους με τα οχήματα της Renault Megane στο έπακρο. Ο Erdem Atlı κέρδισε την πρώτη θέση στον αγώνα, ο οποίος οργανώθηκε με 8 γύρους. Ο Halil Fatih Küçükyılmaz, ο οποίος είδε την καρώ σημαία στη δεύτερη θέση, πήρε την τρίτη θέση, ενώ ο Barkın Pınar πήρε την τρίτη θέση.

Γυναίκες δρομείς εμφανίστηκαν επίσης στο Intercity Silver Cup

2021 πιλότοι διαγωνίστηκαν στο 24 Intercity Silver Cup, το οποίο ήταν προετοιμασμένο για τους λάτρεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού που δεν ήταν ποτέ στην πίστα και επαγγελματικά με αυτοκίνητα της Renault Clio. Η Reha Aybey πήρε την πρώτη θέση στο 8ο γύρο Intercity Silver Cup, το οποίο περιλαμβάνει επίσης την κατηγορία γυναικών. Ο Murat Halil ilzbaş κατέλαβε τη δεύτερη θέση και ο Burak Güler πήρε την τρίτη θέση. Στην κατηγορία των γυναικών, η Begüm Avdagiç ήταν στην κορυφή, ακολουθούμενη από τον Didem Fatinoğlu.

Η Ημέρα του Πατέρα δεν ξεχνιέται

Δεδομένου ότι ήταν επίσης η Ημέρα του Πατέρα την Κυριακή, 20 Ιουνίου, όταν διοργανώθηκε η διοργάνωση Intercity Cup, στα δίδυμα Aydonat Atasever & Sarp Atasever και Yadel Oskan & Berk Oskan που αγωνίστηκαν ως πατέρας και γιος στους αγώνες δόθηκε ένα φλυτζάνι αναμνηστικών. Αναμνηστικά τρόπαια πατέρα-γιου παρουσιάστηκαν στους συμμετέχοντες από τον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου της Intercity, Vural Ak.

Επιπλέον, το Κύπελλο Gentleman παρουσιάστηκε στον οδηγό Intercity Silver Cup, Sait Nezih Özevin, για να αποφύγει την επαφή εις βάρος της θέσης του πολλές φορές κατά τη διάρκεια του αγώνα.