Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες Alpine Skiing Anatolian Cup

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του αλπικού κλάδου με ανατολικά κύπελλο

Η Τουρκική Ομοσπονδία Σκι, που βρίσκεται στο Ετήσιο Πρόγραμμα 2020-2021 "FIS Alpine Anatolian Cup", ολοκληρώνεται με τον αγώνα που διεξάγεται σήμερα. 9 αθλητές από 40 χώρες κατά τη διάρκεια των τεσσάρων ημερών της σκηνής του αγώνα ενάντια στην οργάνωση ποσοστώσεων, η Τουρκία ολοκλήρωσε πέντε μετάλλια.

Την τελευταία μέρα της διοργάνωσης η νεαρή μας αθλήτρια Ceren Yıldırım κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες, ενώ η Sıla Kara το ασημένιο. Η αθλήτρια του Καζακστάν Alexandra Troitskaya κατέλαβε την τρίτη θέση στις γυναίκες. Στην κατηγορία των ανδρών την πρώτη θέση κατέλαβε ο Taras Filiak από την Ουκρανία, τη δεύτερη ο Komiljon Tukhaev από το Ουζμπεκιστάν και την τρίτη ο Mykhailo Karpushyn από την Ουκρανία.

Ο Erzurum μετάλλια στους νικητές του Επαρχιακού Διευθυντή Νεολαίας και Αθλητισμού Fuat Taşkesenligil, Turkey Cafer Nuroğl Ski Federsyo, αντιπρόεδρος, Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου δόθηκε από τον Serkan Stone.