Παγκόσμιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου με προβλήματα ακοής!

το εκπληκτικό ποδηλατικό πρωτάθλημα του κόσμου που κόβει την ανάσα

Σε συντονισμό με το Κυβερνείο της Gaziantep, Gaziantep Μητροπολιτικού Δήμου Νεολαίας και Άθλησης Υπηρεσίες Τμήμα Προεδρία στην Τουρκία Κωφών Αθλητισμός στην Ομοσπονδία της συνεργασίας που xnumx'ünc που πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στην Τουρκία Παγκόσμιο Κωφών Η δεύτερη ημέρα του πρωτάθλημα ποδηλασίας, ήταν η σκηνή του σκληρού ανταγωνισμού

Στον Ατομικό Αγώνα Χρονομέτρησης που κόβει την ανάσα, στην κατηγορία των 25 χιλιομέτρων γυναικών, κατετάγησαν η Yelisaveta Topchaniuk από την Ουκρανία, η Aleksandra Ruslanovna Evdokimova από τη Ρωσία και η Victoria Vyacheslavovna Shiryavskova. Στα 35 χλμ ανδρών, μετάλλια κέρδισαν οι Ντμίτρι Αντρέεβιτς Ροζάνοφ από τη Ρωσία, Ιβάν Βλαντιμίροβιτς Μακάροφ από την ίδια χώρα και Πάβελ Αρτσισέφσκι από την Πολωνία.

Συγκεντρώνοντας όλη την προσοχή με διεθνείς οργανισμούς αντάξιους της «Sports Friendly City» της, η πόλη του Γκαζίου θα φιλοξενήσει έναν ανεμοστρόβιλο ενθουσιασμού μέχρι το Σάββατο 29 Νοεμβρίου 02, με το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωφών Ποδηλασίας, το οποίο ξεκίνησε στις 2019 Οκτωβρίου, ημέρα Δημοκρατίας. Στο πρωτάθλημα, 50 αθλητές με προβλήματα ακοής από τις ΗΠΑ, τη Βραζιλία, την Τσεχία (ΤΣΕΧΙΑ), την Ελλάδα, την Ολλανδία, την Ουγγαρία, την Πολωνία, τη Ρωσία, τη Σλοβακία, τη Ζάμπια και την Ουκρανία θα ιδρώσουν για να κερδίσουν μετάλλια σε δύσκολες πίστες.

Τη δεύτερη ημέρα του πρωταθλήματος, οι ατομικοί διαγωνισμοί ώρας στην κατηγορία των γυναικών και ανδρών έθεσαν την αδρεναλίνη και ενθουσιάστηκαν το κοινό. Τα 25 και 35 χιλιόμετρα αγώνα σε έναν αμείλικτο αγώνα στην κούρσα των αθλητών εκτιμήθηκαν.

56022 αθλήτριες αγωνίστηκαν στην πίστα μήκους 25 χιλιομέτρων, που καθιερώθηκε στη διαδρομή της οδού Kilis μπροστά από τον ζωολογικό κήπο Gaziantep, ξεκινώντας από την οδό αρ. 12, με κατεύθυνση προς Burç Yolu. Η Βραζιλιάνα Livia De Assis Trivizol αποκλείστηκε από το διαγωνισμό. Το χρυσό μετάλλιο στο διαγωνισμό κέρδισε η Yelisaveta Topchaniuk από την Ουκρανία. Το Topchaniuk ακολούθησαν η Aleksandra Ruslanovna Evdokimova και η Victoria Vyacheslavovna Shiryavskova από τη Ρωσία.

Ο Ντμίτρι Ανδερέβιτς Ροζάνοφ της Ρωσίας ήταν ο νικητής του ανδρικού αγωνιστή 35 που συμμετείχε στο 14 χιλιομετρική πορεία, ακολουθούμενος από τον συμπατριώτη του Ιβάν Βλαμιμιρόβιτς Μακάροφ και τον Πολωνό Πωλ Αρρίσιεφσκι στην τρίτη θέση του αγώνα.

Στην κατάταξη της ομάδας στο τέλος της ημέρας, η Ρωσία λεπτά 1 34 26 ώρες δευτερόλεπτα στην πρώτη, την Πολωνία λεπτά 1 44 21 ώρες δευτερόλεπτα στη δεύτερη, ενώ η Τουρκία ήταν η τρίτη 1 50 ώρες λεπτά δευτερόλεπτα σε 8.