Το Sakarya MTB Cup κόβει την αναπνοή

Στην Sunflower Cycling Valley διεξήχθη η πρώτη μέρα του Διεθνούς Πρωταθλήματος Ορεινής Ποδηλασίας Sakarya MTB Cup με τη συμμετοχή περισσότερων από 30 αθλητών από 150 χώρες. Ο Ρώσος ποδηλάτης Timofei Ivanov, αγωνιζόμενος στην κατηγορία Elite Ανδρών, κέρδισε το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Anton Sintsov, αθλητής του Salcano Sakarya Metropolitan Belediyespor. Στην κατηγορία Νέων Ανδρών, το βραβείο κέρδισε ο Halil İbrahim Doğan, αθλητής της ποδηλατικής ομάδας Metropolitan Belediyespor.

Sakarya Μητροπολιτικό Δήμο Διεθνές Bike Πρωτάθλημα Mountain πραγματοποιήθηκε στο Sakarya ΜΤΒΕ φιλοξενείται υπό την αιγίδα του Προεδρικού Cup «Πεντάλ για ένα καθαρό κόσμο Μετάφραση» επαφή με το ποδήλατο άρχισε το Sunflower Valley. Ο Υπουργός Νεολαίας και Αθλητισμού Μεχμέτ Κασαπόγλου κάνει την έναρξη των αγώνων. Κυβερνήτης Irfan Balkanlıoğlu το πρωτάθλημα, ο Δήμαρχος Zeki Toçoğlu, ο αναπληρωτής Κόμμα Δικαιοσύνης Cigdem Ερντογάν Atabeks, Κενάν Σοφουόγκλου, το Κόμμα Δικαιοσύνης και επαρχιακό Πρόεδρος Fevzi Sword, Πρόεδρος Ερόλ Küçükbakırc Ομοσπονδία Ποδηλασίας, ποδηλάτες και πολλοί πήρε τη θέση ακροατήριο. Ξεκινώντας από την κατηγορία Elite Women, οι αγώνες συνεχίστηκαν με αγώνες Young Men, Young Women και Elite Men.

Νέοι άνδρες στο τρίγωνο του μητροπολίτη
Η Blaza Pıntaric από τη Σλοβενία ​​κέρδισε τον τίτλο στην κατηγορία Elite Women. Στην κατηγορία Young Men, το βραβείο έγινε από τον Halcano İbrahim Doğan, αθλητή από την ομάδα ποδηλασίας Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor. Το Okan Aydoğan πήρε το 3 στους Νεαρούς Άνδρες. Μετά τον αγώνα, ο Halil İbrahim Doğan είπε, Yar θα ήθελα να ευχαριστήσω εκείνους που συνέβαλαν στην οργάνωση. Μια γρήγορη πορεία. Έχουμε μεγάλους στόχους στο 2019 X. Ο Okan Aydoğan ευχαρίστησε την εγκατάσταση και συγχαίρει όλους τους διαγωνιζόμενους. Οι νεαρές γυναίκες στην κατηγορία του πρωταθλητή ήταν απλές.

Μεγάλος ενθουσιασμός στους Elite Men
Ο αγώνας ανδρών Sakarya MTB Cup Elite, που ξεκίνησε από τον Πρόεδρο Zeki Toçoğlu και μεταδόθηκε ζωντανά σε 150 χώρες, κόβει την ανάσα. Ο Τιμοφέι Ιβάνοφ κέρδισε το χρυσό μετάλλιο μετά τους αγώνες που αποτελούνταν από 6 στάδια. Ο Πρόεδρος Ζέκι Τοτσόγλου κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο που έδωσε ο Μάρτινς Μπλουμς. Ο αθλητής του Salcano Sakarya Metropolitan Belediyespor, Anton Sintsov, κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο. Μετά την τελετή απονομής, άνοιξε πηγάδι νερού για να φτάσει 15 χιλιάδες άτομα στην Αφρική στο πλαίσιο του έργου κοινωνικής ευθύνης.

Μεγάλη διαδρομή
Πρωταθλητής αθλητές Timofei Ιβάνοφ ανέφερε σε δήλωσή του μετά το πρωτάθλημα, δηλώνοντας ότι ήταν ευτυχής, δήλωσε: «Ευχαριστώ όσους μας κάλεσε εδώ. Μια μεγάλη πορεία, μια μεγάλη οργάνωση. Το βρήκα πολύ καλό και σας ευχαριστώ πολύ