Αγώνες αλπικού αγώνα K1 League

Alpine K1 Racing League: διοργανώθηκε στο Erzurum από την Turkey Ski Federation Η Alpine Skiing έληξε στο K1 Racing League.

Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν σε 5 κατηγορίες στο χιονοδρομικό κέντρο Palandöken, 13 σκιέρ από 90 περιοχές προσπάθησαν να πάρουν το πτυχίο.

Τα μετάλλια απονεμήθηκαν στους νικητές της τελετής απονομής των βραβείων που πραγματοποιήθηκε σε ένα διάδρομο ξενοδοχείων στην πόλη, ενώ ο Levent Taş ήταν ο πρώτος, ο Emre Şimşek ήταν ο δεύτερος και ο Cenk Üsta ήταν ο τρίτος.

Η Ece Business στις πρώτες γυναίκες, ο Buket Cetinkaya δεύτερος και ο Ozlem Carikcioglu πήραν την τρίτη θέση. Ο Serdar Deniz κέρδισε την πρώτη θέση, ο Emrah Şare δεύτερος και ο Serhat Yılmaz είχε την τρίτη θέση.

Νιχάτ Στην εποχή 18 των έξι ανδρών στον πρώτο αγώνα Ενές Can Bostan δεύτερο και το τρίτο Ελπίδα Μωάμεθ, ενώ η κυρία Aisha Durlu το πρώτο, το δεύτερο και το Lara Pelin Tamer Selin Acikgoz μετακόμισε στην τρίτη θέση.