Οξεία ομάδα χιονοδρομίας για ολυμπιακούς αθλητές

Το Akut Snow Sports Junior Ski Team βρίσκεται στο βάθρο: Το Akut Snow Sports Junior Ski Team βρίσκεται στο βάθρο στους αγώνες Stage στο Uludağ!

Η ομάδα AKUT Snow Sports Junior, που αγωνιζόταν υπό την χορηγία της MEDICALPARK-VBG DENIZCILIK-PEGASUS AIRLINES, συμμετείχε με 7 αθλητές στους διαγωνισμούς του Turkey Junior Pointed Ski Competitions, που διεξήχθησαν στην Προύσα/Χιονοδρομικό Κέντρο Uludağ στις 8-2014 Μαρτίου 190, με αθλητές. Το AKUT Snow Sports Junior Team, που κέρδισε 12 χρυσά και 2 χάλκινα μετάλλια στους κλάδους Slalom και Big Slalom στην κατηγορία Junior Ανδρών και 2 χάλκινο μετάλλιο στο Slalom στην κατηγορία Junior Girls, στοχεύει στο πρωτάθλημα στην Τουρκία. Πρωτάθλημα σκι.

Στην κατηγορία Junior Boys, ο Eren İŞÇİMENLER κέρδισε το χρυσό και ο Erke BESLER κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο Big Slalom, στο Slalom, ο Erke BESLER κέρδισε το χρυσό και η Eren İŞÇİMENLER κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο και στην κατηγορία Junior Girls κέρδισε η Peri TÜFEKÇİ. το χάλκινο μετάλλιο. Με αυτά τα αποτελέσματα, η ομάδα AKUT κέρδισε 12 από τα 5 μετάλλια που μοιράστηκαν και έδειξε ότι είναι διεκδικητική στους τελικούς του Πρωταθλήματος που θα διεξαχθούν στις 27-28 Μαρτίου 2014.